"BERZEVICZI TOUR 209"

9. října 2010 v 16:52 | CORi
                                                 
   "BERZEVICZI TOUR 2009"


erb 100

            Početná skupina mladých sportovců z našeho města Prostějova se zúčastnila
projektu ve Vysokých Tatrách, který Adrenalin sport klub společně s městem Vysoké Tatry zorganizovali.
Cílem významem projektů je spojovat mladé lidi, kteří mají společné kořeny s tímto rodem Berzeviczich, kteří žili pod Vysokými Tatrami od roku 1209 až do roku 1948. Náš klub je spoluorganizátorem těchto akcí již po několik let.
            Na turnaj si přijelo změřit síly 6 družstev. Z Polska, Slovenska a naše z Moravy.
Projekt není ryze sportovní. Do programu je zařazena i historicko - společenská vzpomínka věnovaná
společnému výstupu na jeden z tatranských štítu.
            Jeden z členů rodu Berzeviczích vystoupil asi před 300 lety na jeden z tatranských vrcholů, a tak se stal zakladatelem vysokohorské turistiky. Rovněž tento rod začal jako první stavět obydlí, připomínající vysokohorské chaty v oblasti současného města Vysoké Tatry, a tak přispěli k rozvoji turistiky v této oblasti. To vše a daleko víc z historie jsme se měli možnost dozvědět se na této naší misi sportovců z klubu FK DUKLA Prostějov a Adrenalinsport klub.
         Účast obou klubů na společných akcích rovněž přispívá k otevírání možností pro naše občany města Prostějov, k navázaní užší spolupráce, nabídnutí vzájemných možností v oblasti kultury, sportu ale hlavně mezilidských vztahů s občany města Vysoké Tatry.
          Kromě jiného jsme byli iniciátory návštěvy primátora města Vysoké Tatry s doprovodem na loňském ročníku Wolkerova Prostějova. Díky naší iniciativě se otevírají možnosti účasti naších recitátorů na Wolkrově Poliance.
          K naší skupině z Prostějova se připojili ve Vysokých Tatrách vyznávačí 7 mílových bot ze severní Moravy. Tak jako loni, tak i letos jsme měli zájem zdolat Slavkovský štít 2.452 m.n m. netradičním způsobem na 7. mil. botách. Loni se to díky nepříznivému počasí nepovedlo, letos opět počasí nepřálo. Cestou jsme si měli možnost povídat s účastníky projektů a vzájemně se poznávat.

skupina

Náš projekt se zároveň stal slavnostním ceremoniálem otevření letní turistické sezóny ve Vysokých Tatrách.
          V sobotu ráno po rozlosováni turnaje jsme zahájili malý fotbalový turnaj "každý s každým".To už se odehrávalo za příznivých povětrnostních podmínek a hezké sportovní atmosféře.
                  Závěrem bychom rádi poděkovali městu Prostějov, které finančně i materiálně
podpořilo naše družstvo na této akci. Rovněž sponzorům jako je Pivovar Litovel,Starorežná Prostějov a především městu Vysoké Tatry.  
Děkujeme.
Jarda Koribský

plakatek
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama